آسانسور هیدرولیکی کرج

آسانسور هیدرولیکی کرجبالابر هیدرولیکی کرج
در ابتدا آسانسور های هیدرولیک را بررسی می کنیم و سپس بالابر هیدرولیک و آسانسور هیدرولیک را مقایسه خواهیم کرد.

آسانسور هیدرولیک :

بالابر هیدرولیکی است که به دلیل سرعت مناسب کابین آسانسور و ایمنی کافی تجهیزات نصب شده می تواند برای جابجایی انسان ،حیوان و وسایل استفاده شود.
آسانسور هیدرولیکی کرج

بالابر هیدرولیکی ماشین بر – سیستم غیر مستقیم زنجیری

انواع آسانسور هیدرولیک :

 1. آسانسور هیدرولیک کرج با سیستم مکانیک هیدروبکسلی(indirect): در این حالت پیستون باعث چرخش یک فلکه هرزگرد می شود و سپس چرخش فلکه هرزگرد باعث حرکت کابین می شود.کلا برای درک سیستم مکانیک هیدروبکسلی باید از نزدیک شاهد فرآیند نصب و کارکرد آسانسور هدرولیک کرج باشید.سرعت جابجایی کابین در این روش دو برابر سرعت حرکت پیستون است.
 2. آسانسور هیدرولیک با سیستم مکانیک مستقیم(direct): در این حالت جک بطور مستقیم به زیر یا بغل کابین متصل می شود.با جابجایی جک کابین آسانسور هم جابجا می شود.

در زیر تصویر آسانسور هیدرولیک کرج با سیستم مکانیک مستقیم را مشاهده می فرمایید:

مهمترین تفاوت آسانسور هیدرولیک هیدروبکسلی و آسانسور هیدرولیک با جک مستقیم در این است که آسانسور هیدرولیک با جک مستقیم به چاهجک نیاز دارد ولی آسانسور های هیدرولیک با سیستم مکانیک غیر مستقیم به چاه برای جک نیازی ندارند.

نیاز به چاهجک داشتن یعنی به اندازه طول جک در زیر یا بغل کابین آسانسور باید چاه حفر شود ( طبق اصول استاندارد حدود یک متر بیشتر از طول جک نیاز به حفر چاهجک می باشد )

آسانسور هیدرولیکی کرج

لوازم اصلی آسانسور هیدرولیکی کرج:

 • تابلو فرمان
 • جک
 • کاراسلینگ
 • پاوریونیت
 • لوله و شلنگ انتقال

اطلاعات اولیه ای که برای نصب هر آسانسور هیدرولیکی کرج مورد نیاز است:

 • سه فاز یا تک فاز بودن موتور
 • بار مفید (وزن مسافران )
 • وزن کلی کابین و یوک
 • وزن کلی فلکه و در صورت موجود بودن سیم بکسل ها
 • سرعت حرکت کابین
 • نحوه مکانیک آسانسور – مستقیم یا غیر مستقیم بودن
 • فاصله بین محور فلکه و نقطه نگهدارنده آن روی جک (فقط در سیستم های غیر مستقیم )

6 تفاوت اصلی بالابر هیدرولیکی و آسانسور هیدرولیکی کدام هستند؟

 تفاوت های آسانسور هیدرولیکی و بالابر هیدرولیکی:

 1. بالابر برای انسان نیست ولی آسانسور را می توان برای انسان و لوازم استفاده کرد
 2. سرعت حرکت کابین آسانسور نسبت به کفی بالابر
 3. هزینه نصب و قیمت تمام شده برای آسانسور هیدرولیکی کرج نسبت به بالابر هیدرولیک
 4. حساسیت تجهیزات مورد استفاده
 5. استانداردهای لازم برای آسانسور هیدرولیکی نسبت به بالابر هیدرولیکی
 6. سرعت نصب آسانسور هیدرولیکی نسبت به بالابر هیدرولیکی
آسانسور هیدرولیکی کرج

کابین آسانسور تمام استیل – نقره ای خشدار

آسانسور هیدرولیکی کرج – بالابر هیدرولیکی کرج- بالابر برای انسان نیست ولی آسانسور را می توان برای انسان و لوازم استفاده کرد به چه معنی است؟

هر وسیله الکترو مکانیکی برای هدفی خاص طراحی می شود .این طراحی اولیه بر اساس نیاز کارفرما و بودجه ای که برای آن منظور مشخص تعبیه کرده اند انجام شده است.

برای متوجه شدن این سرفصل لطفا دو مثال زیر را مطالعه بفرمایید

مثال اول)یک کارگاه شیرینی پزی هر روز نیاز دارد شیرینی های پخته شده در طبقه دوم را به طبقه اول که فروشگاه در آنجا است انتقال دهد.پلکان لازم برای جابجایی پرسنل هم موجود است .

در این مثال شما آسانسور هیدرولیکی را پیشنهاد می کنید یا بالابرهیدرولیکی؟

مثال دوم ) سازنده ی یک ویلا دوبلکس جهت جابجایی و رفاه ساکنین ویلا تصمیم به نصب آسانسور هیدرولیکی کرج می کند و در ابتدا با شروع استعلام گرفتن 5 پیش فاکتور آسانسور هیدرولیکی دریافت می کند.

4 پیش فاکتور اول دریافتی از شرکت های پروانه دار آسانسور بین 110 تا 130 میلیون هستند و تنها یکی از پیش فاکتورها 60 میلیون تومان می باشد .

این در حالیست که کارفرمای محترم با شرکتی که 60 میلیون پیشنهاد قیمت داده بود همکاری خود را آغاز کردند .به نظر شما ایشان کار درستی کردند؟

آسانسور هیدرولیکی کرج و بالابر هیدرولیکی تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند.

 • سرعت حرکت کابین
 • ظرفیت نامی
 • توان موتور
 • نوع پمپ
 • قطر جک

لطفا در هنگام خرید آسانسور هیدرولیکی کرج حتما به موارد ذکر شده در بالا دقت بفرمایید و پیش فاکتورهای دریافتی از شرکت های دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور را مقایسه کنید.

این مقایسه قیمت ها و پیش فاکتورها می تواند برای انتخاب پیمانکار مورد نظر بسیار مفید باشد.

به احتمال زیاد شما در مورد موارد بالا سررشته و تجربه کافی و لازم را ندارید پس لطفا پیشنهاد دلسوزانه ما مبنی بر انتخاب یک شرکت دلسوز و متعهد برای انجام امورات آسانسور را بپذیرید.

این موضوع بسیار مهم است که شرکت مورد نظر شما برای امورات آسانسور حتما دارای پروانه طراحی مونتاژ آسانسور باشد.

سرعت حرکت کابین آسانسورهیدرولیکی نسبت به کفی بالابر هیدرولیکی:

طبق استانداردهای لازم برای  آسانسور هیدرولیک کرج حداکثر سرعت حرکت کابین آسانسور هیدرولیکی کرج حداکثر تا یک متر بر ثانیه است.

در حالیکه چون مشتریان بالابر هیدرولیکی بودجه ی کمتری در نظر گرفته اند معمولا بالابرهای هیدرولیک سرعتی معادل 0.2 متر بر ثانیه دارند.

آسانسور هیدرولیکی کرج

هزینه نصب و قیمت تمام شده برای آسانسور هیدرولیکی نسبت به بالابر هیدرولیکی:

قطعا هزینه نصب بالابر هیدرولیکی برای کارفرمای محترم بسیار کمتر تمام می شود.

ولی در خصوص هزینه های نصب ، آسانسور هیدرولیکی تفاوتی با بالابر هیدرولیکی ندارد.تنها در موارد جزئی مثل اینکه جرثقیل های مورد استفاده در آسانسور هیدرولیکی تناژ بالاتری دارند تا جک هیدرولیک را درون چاه آسانسور قرار دهند.

حساسیت تجهیزات مورد استفاده در آسانسورهای هیدرولیکی نسبت به بالابرهای هیدرولیکی:

وقتی جابجایی انسان با بالابر هیدرولیک ممنوع باشد و فقط اجسامی مثل شیرینی و کارتن با بالابر به پایین و بالا هدایت شود به طبع می توان هزینه های ایمنی آسانسور را کمتر کرد.

برای مثال بجای شیر رپچر ولو که حدود 2 میلیون تومان قیمت دارد در مواقع اضطراری کابین را بطور کامل متوقف می کند ولی شیر های اضطراری بالابر، کابین را با همان سرعت نامی به پایین ترین توقف هدایت می کند که قیمتی حدود 300 هزارتومان دارند.حالت اول برای انسان استفاده شده و حالت دوم برای اجسام .

آسانسور هیدرولیکی کرج

مقایسه  استانداردهای لازم برای نصب آسانسور هیدرولیکی نسبت به بالابر هیدرولیکی:

تا مدتی قبل آسانسور های هیدرولیک کرج و بالابرهای هیدرولیک کرج نیازی به استاندارد آسانسور نداشتند ولی به تازگی ساز و کار ویژه ای برای آسانسور های هیدرولیکی تعبیه شده است .

همچنین با پیگیری های انجام شده توسط مدیران سازمان استاندارد و وزارت صمت بازرسان آسانسور تعلیماتی را در این زمینه دریافت کرده اند.

ولی چون هنوز تجربه بازرسان محترم در بازرسی آسانسور هیدرولیکی کرج به اندازه آسانسور های کششی نمی باشد از دقت بسیار بالای بازرسی آسانسور های کششی در زمینه ی آسانسور های هیدرولیکی برخوردار نیستند.در واقع در حوزه نصب هم تجربه محاسبات تئوریکال و فنی کسانی که می توانند کارهای مربوط به آسانسورهای هیدرولیکی را انجام دهند بسیار کمتر از کسانی است که اطلاعات کافی و جامع در خصوص آسانسورهای هیدرولیکی کرج دارند.

معمولا در صورتی که ساختمان برای دریافت پایان کار به گواهی استاندارد آسانسور نیازمند باشد محاسبات لازمه ی دریافت گواهی استاندارد آسانسور توسط شرکتی که آسانسور مورد نظر را برای دریافت استاندارد ثبت کرده است، انجام می شود.

روال کار مثل آسانسور های کششی است ولی اگر بالابر برای جابجایی انسان نصب شده باشد در این مرحله کارفرمای محترم به مشکل برخورد می کند.

اما اگر سازه مربوطه نیاز به استاندارد حقوقی نداشته باشد می توان با صلاح دید شرکت آسانسور بالابرهایی طراحی کرد با ایمنی حمل انسان که در صورت رخ دادن حادثه کسی آسیب نبیند و یا به عبارت دیگر حداقل های ایمنی رعایت شده باشد.

سرعت نصب آسانسور هیدرولیکی کرج نسبت به بالابر هیدرولیکی کرج:

سرعت نصب هردو یکسان و حدود دو هفته می باشد.

این در صورتی است که کارفرمای محترم عملیات مربوط به ابنیه نداشته باشند.معمولا آسانسور هیدرولیکی کرج و کارهای ابنیه مربوط به آسانسور با همدیگر انجام می گیرند.

برای مثال پس از کندن PIT آسانسور، آهنکشی صورت گرفته و پس از آهنکشی آسانسور بنایی برای بستن دور آهنکشی آسانسور شروع می شود(در آسانسور های outdoor یا آسانسور های نصب شده در فضاهایی که اطرافشان باز می باشد).

آسانسور هیدرولیکی کرج

آسانسور هیدرولیکی هیدروبکسلی

آیا آسانسور هیدرولیکی کسب گواهی استاندارد آسانسور لازم دارد؟

تا مدتی قبل آسانسورهای هیدرولیکی کرج نیازی به کسب گواهی استاندارد آسانسور نداشتند.

بازرس اعزامی از طرف شرکت بازرسی تنها وجود آسانسور هیدرولیکی در محل را تایید می کرد و پس از بستن قرارداد سرویس آسانسور مالک محترم جهت دریافت پایان کار اقدام میکرد.

ولی امروز به این صورت نیست بازرسان آسانسور موارد ایمنی آسانسور هیدرولیکی را بازرسی کرده و تست های لازم را به عمل می آورند .سپس اگر آسانسور هیدرولیکی مورد نظر تایید بود شما می توانید سایر مراحل قانونی را انجام دهید.


در صورتی که هرگونه سوالی در مورد بالابر هیدرولیک و آسانسور هیدرولیکی کرج دارید می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح لغایت 8 شب با شماره 09124403143 تماس حاصل فرمایید.

همکاران ما در شرکت آسانسور اوج نگر آریا حتی روزهای تعطیل پاسخگوی شما خواهند بود.

همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات عمومی در مورد پله برقی به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

5/5 - (141 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *